ترفندهای فیس بوکی

یک گزینه ای که شاید در فیس بوک ، کاربردش برای همه مشخص نباشه گزینه Pokes یا تلنگر می باشد . تا به حال یا نرم افزار یاهو مسنجر با دوستان خودتون چت کرده اید؟ در مواقعی که چند دقیقه ای می گذرد و خبری از طرف مقابل نمی شود ، چه کاری انجام میدهیم ؟ معمولا بر روی آیکون Buzz کلیک میکنیم تا یک بوق ممتد به صدا در بیاید یا صفحه چت شروع به لرزش کند و فرد مخاطب متوجه شود که طرف مقابل منتظر پاسخ می باشد . همین گزینه در فیس بوک با نام تلنگر مشخص شده است . با توجه به توضیحاتی که خود فیس بوک ارائه کرده است زمانیکه شما یک تلنگر برای دوستان خودتان ارسال می کنید ، طرف مقابل یک هشدار در صفحه تنظیمات خود دریافت می کند و مشخص می شود که تلنگر با Buzz زیاد متفاوت نمی باشد .

معمولا زمانیکه برای دوستان خودتان تلنگر می فرستید هیچ اتفاقی رخ نمی دهد فقط دوست شما با یک آیکن دست در صفحه روبرو می شود که متن نوشته به این صورت هست که به عنوان مثال سعید صبح خیز به شما تلنگر زده است . این کار بیشتر جنبه شوخی و تفریح دارد چون شما در صورتیکه با فرد مورد نظر کار داشته باشید می توانید براحتی برای آن پیام ارسال کنید .
فقط و فقط دوستان تائید شده می توانند برای شما Pokes ارسال کنند .
اما به چه صورت این کار صورت می پذیرد . بعد از وارد شدن به اکانت فیس بوک روی آیکون Facebook بالای صفحه سمت راست کلیک کنید .

وقتی روی گزینه تلنگر کلیک میکنیم در صورتیکه تلنگری برای ما آمده باشد نمایش داده می شود در غیر اینصورت با جمله No Pokes روبرو می شویم .

حالا اگر بخواهیم برای کسی تلنگر ارسال کنیم در قسمت Pokes Suggestions می توانیم برای دوستان مورد تائید خودمان یک تلنگر ارسال کنیم . با هر بار رفرش شدن صفحه این لیست تغییر می کند .