ساخت وطراحی سایت فروشگاهی

امروزه با فن آوري بازاريابي آنلاين و استراتژي طراحي سايت، فروش کالا معني ديگري به خود گرفته است. ديگر فروشندگان درب به درب مربوط به گذشته مي شوند. اگرچه روش هاي فروش محصولات و خدمات در بازاريابي آنلاين ممکن است متفاوت باشد، اما قوانين اصلي هنوز همان است و ممکن است نياز باشد که در طراحي وب سايت شما نيزمنعکس شود.

اينترنت اين امکان را به شما مي دهد تا محصولات خود را در سرتاسر دنيا به فروش برسانيد. اما نقصان فروش اينترنتي و بازاريابي آنلاين تنها در معامله غير حضوري و عدم تماس شخصي و رو در رو ميباشد. طراحي سايت فروشگاهي شما بايد به گونه اي باشد تا توانايي متقاعد کردن خريدار براي خريد محصول شما را داشته باشد و شما نيز بايد در اين مورد سخت تلاش نماييد.

طراحي وب سايت فروشگاهي پر زرق و برق هميشه منجر به فروش زياد نخواهد بود. مگراينکه چيز مثبت و آموزنده اي در وب سايت شما وجود داشته باشد که اکثر بازديدکنندگان را به خود جذب مي نمايد. به منظور حفظ مشتري در وب سايت تان، بايد طراحي سايت شما به گونه اي باشد که هر يک از جملات موجود در محتوا، خواننده را جلب کرده تا زماني که به آخر صفحه برسد و تمايل به سفارش کالا پيدا نمايد.

ساخت صفحهء اول وب سايت شما يکي از مهم ترين بخشهاي طراحي سايت شما مي باشد. پس صفحهء اول وب سايت شما بايد شامل چه مواردي باشد؟ آماده سازي طراحي وب سايت فروشگاهي بيشتر از بارگزاري يک صفحهء پر زرق و برق معني دارد. در واقع وب سايت بايد به نوعي سازمان دهي شده باشد. طراحي سايت حرفه اي به صورتي است که حرکت درصفحات آن به آساني انجام مي گيرد.

اگر شما محصول باارزشي در وب سايت خود براي فروش داريد، بايد طراحي وب سايت شما نيز حرفه اي باشد. سعي کنيد نظر خود را مانند يک آموزگار به مشتريان خود در مورد محصولات و خدمات ارائه شده در وب سايت تان آموزش دهيد. اين روش باعث مي شود محصولات و خدمات شما به وضوح و سادگي در وب سايت شما به نمايش درآيد. مشتري شما نمي خواهد تصوير محصولات و خدمات شما را به صورت تبليغاتي و گرافيک هاي هوشمندانه که هيچ ربطي به آن چيزي که در سايت شما به دنبالش هست، ببيند.

مشتري در واقع مي خواهد آنچه شما ارائه مي کنيد را در صفحهء اول ببيند نه در صفحهء بيستم. همچنين انتظار دارد در صفحهء اول نه تنها به خدمات و محصولات دسترسي داشته باشد بلکه بتواند "راه حل هاي خريد" را نيز مشاهده نمايد. طراحي سايت بايد به صورتي باشد که اين خدمات را به شيوه اي ساده ارائه نمايد. وب سايت شما نبايد با آگهي ها و بنرها يا تصاوير و تبليغات متني به هم ريخته شود، فضاي خالي و سفيد نيز در طراحي سايت حرفه اي بسيار داراي اهميت مي باشد.

لينک ها بايد در مکاني قرار گيرند که به وضوح قابل مشاهده باشند. فروشنده هاي درب به درب هم در گذشته فقط يک يا چند کالاي مرتبط را به فروش مي رساندند. پس سعي کنيد ظاهر وب سايت خود را ساده نگه داريد تا به سادگي و آساني براي افراد قابل درک و فهم باشد. در واقع محصولات و سرويس هاي شما بايد براي مشتري يک راه حل باشد.لازم است به مشتريان خود ذکر نماييد که در صورت تمايل به ذخيرهء پول خود، بهتر است از محصولات شما استفاده نمايند.

موقعيت سايت خود را به گونه اي طراحي نماييد که به عنوان ارائه دهندهء خدمات و محصولات کمترين ريسک را براي شما و کسب و کارتان داشته باشد. مشتريان هميشه به دنبال کمترين قيمت براي خريد محصولات و چيزهايي که مورد نيازشان هست مي باشند. بنابراين ترغيب مخاطبان منجر به ريختن ترس آنها از انتخاب اشتباه کالاهاي شما مي شود. اين ترغيب بايد در سرتاسر وب سايت شما وجود داشته باشد.

غلبه بر ترس مشتري به معني وجود تضميني براي بازپس دادن پول او هنگام نارضايتي از کالاي شما مي باشد. ايجاد اعتماد آنلاين کار ساده اي نيست، اما يکي از راه هاي غلبه براين مشکل، دردسترس بودن شما براي مشتريان مي باشد. اين بدان معني است که در طراحي سايت خود بخشي به عنوان اطلاعات تماس طراحي نموده و آدرس ايميل، شماره تلفن و حتي آدرس محل اقامت خود را در آن قرار دهيد.اين روش مناسبي براي ايجاد يک رابطهء خوب با مشتري آنلاين و غيرحضوري ميباشد.

به ياد داشته باشيد بعد از فروش، اعتماد پايان نمي پذيرد. شما فقط يک محصول نمي فروشيد بلکه شما براي مشتري کار مي کنيد. بنابراين در طراحي سايت خود در صفحهء اول بايد بخشي را براي "خدمات پس ازفروش" در نظر بگيريد. همچنين در وب سايت هاي فروشگاهي مشاوران فروشي وجود دارند که به مشتري پيشنهاد خريد محصول مي دهند تا وب سايت شما را به دست فراموشي نسپرده و مجدد مشتري اقدام به بازگشت به فروشگاه آنلاين شما نمايد.

زيرا مطمئناً ميخواهيد مشتريان شما براي خود شما باقي مانده و به سمت رقباي شما کشيده نشوند. بعلاوه بايد براي دريافت پاسخ سريع از مشتري، اقدام به ارائه تخفيف و فروش هاي فوق العاده براي آنها نماييد. در آخر زماني هم براي طراحي سايت و صفحهء اول فروشگاه خود بگذاريد. قبل از هر تصميم گيري و مشاهدهء تمامي قسمتها و صفحات، افراد اولين چيزي که مشاهده مي نمايند صفحهء اول و اصلي سايت شماست.

صفحهء اصلي وب سايت شما مانند محوطهء بيرون منزل شماست. اگر ساخت صفحهء اصلي و طراحي سايت آن جذاب نباشد کسي تمايل به بازديد از داخل آن نشان نخواهد داد.