قفل صفحه را با صورتتان باز کنيد

دستگاه‌هاي مجهز به سيستم‌عامل اندرويد به‌طور پيشفرض از 4 روش مختلف براي قفل‌كردن دستگاه و باز‌كردن آن استفاده مي‌كنند. فاقد رمز عبور، محافظت با رمز، محافظت با پين كد و محافظت با الگوي رمز اين 4 حالت به‌شمار مي‌رود. دوست داريد علاوه بر اين چهار روش، يك روش ديگر نيز در اختيار داشته باشيد؟

 

اگر از دستگاه‌هاي مجهز به اندرويد 4 نسخه بستني حصيري استفاده مي‌كنيد، روش پنجمي نيز در اختيار شما قرار خواهد گرفت. اين روش كه با عنوان Face Unlock شناخته مي‌شود، به شما اين امكان را مي‌دهد تا با نشان دادن صورت خود به دستگاه‌تان، قفل صفحه آن را باز كنيد. استفاده از اين روش براي افرادي كه حوصله وارد‌كردن رمز عبور يا الگوي رمز را ندارند، بسيار مناسب است؛ اما اين نكته را فراموش نكنيد كه براحتي مي‌توان عكس شما را مقابل دوربين دستگاه موردنظر گرفت و قفل آن را باز كرد!

 

 

براي استفاده از اين روش بايد مراحل زير را دنبال كنيد:

1‌‌ـ‌ در دستگاه مجهز به سيستم‌عامل اندرويد نسخه 4، به بخش Settings مراجعه كرده سپس Security را فشار دهيد.

 

2‌‌ـ‌ روي Screen lock فشار دهيد.

 

3‌‌ـ‌ در اين مرحله حالت‌هاي مختلفي جهت فعال‌سازي قفل صفحه در اختيار شما قرار مي‌گيرد. براي فعال‌سازي قفل تشخيص چهره بايد Face Unlock را انتخاب كنيد.

 

4‌‌ـ‌ اكنون مراحل فعال‌سازي قفل تشخيص چهره آغاز شده است و در دو مرحله اول نكاتي در رابطه با ميزان امنيت اين روش و چگونگي قرارگرفتن مقابل دوربين و محيط مناسب براي انجام اين كار به شما نمايش داده مي‌شود. با انتخاب گزينه‌هاي Set it up و Continue اين دو مرحله را طي كنيد.

 

5‌‌ـ‌ حالا وقت آن رسيده است كه دوربين دستگاه را مقابل صورتتان بگيريد و صورتتان را در نقطه‌چين‌هاي مشخص شده جاي دهيد. به محض جايگيري صحيح صورت در فضاي مشخص شده، رنگ نقطه‌چين‌ها به سبز تغيير كرده و مي‌توانيد با انتخاب گزينه Continue مراحل كار را ادامه دهيد.

 

6‌‌ـ‌ از آنجا كه ممكن است اين روش در محيط‌هاي تاريك بدرستي عمل نكند و در چنين شرايطي نخواهيد توانست قفل صفحه را باز كنيد، اين امكان در اختيار شما قرار گرفته است كه يك روش جايگزين نيز براي اين روش حفاظتي درنظر بگيريد. در اين مرحله ‌بايد روش جايگزين را از ميان دو حالت Pattern Pin انتخاب كنيد و با تكميل مراحل مرتبط با فعال‌سازي آنها، عمليات فعال‌سازي تشخيص چهره را به‌اتمام برسانيد.

 

7‌‌ـ‌ دستگاه شما آماده استفاده است و مي‌توانيد با نشان دادن صورتتان در مقابل دوربين، قفل صفحه آن را باز كنيد.