نقش شبکه های اجتماعی در سئو

در حال حاضر خیلی از کارشناسان سئو اعتقاد دارند که شبکه های اجتماعی و حضوری فعال داشتن در شبکه های اجتماعی تاثیر چشم گیری در افزایش رنکینگ سایت شما در google ویا دیگر موتور های جست و جو گر درسال 2015 خواهد داشت. منظور از این حضور، حضوری مستمر و پایدار در این شبکه ها می باشد به عنوان مثال شما نباید یک روز هیچ پیام و یا تبلیغی از سایت یا برند خود نداشته باشید ودر روز دیگر 20 پیام یا تبلیغ از سایت خود داشته باشید بنابراین حضور پایدار در این رسانه ها موجب افزایش بازدید از وب سایت شما و در نتیجه رنکینگ سایت شما را به همراه خواهد داشت.

حال می خواهم شما را با یک آمار خیره کننده آشنا کنم تا به اهمیت دو چندان این موضوع پی ببرید . آمار ها حاکی از آن است که بیش از 25 درصد انسان ها در شبکه های اجتماعی مانند : اینستاگرام ، توییتر، فیس بوک، گوگل پلاسو... حضور دارند پس شما میتوانید از این پتانسیل که دارای درصد بالایی از جمعیت میباشند برای افزایش بازدید از سایت خود استفاده کنید اما این کار بستگی به همت شما در استفاده از این شبکه ها دارد.

در شبکه های اجتماعی شما باید مطالب خود را جذاب تر و زیبا تر از گذشته منتشر کنید تا کاربر جذب مطالب شما شود و مطالبی که منتشر میکنید کم ولی غنی باشند تا در آینده از افزایش رنکینگ سایت خود در موتور های جست و جوگر مطمئن باشید.

با توجه به نکات ذکر شده در بالا مشاهده میشود که نقش شبکه های اجتماعی در روند سئو در سال2015 بسیار چشم گیر خواهد بود.