همه چیز درباره پرداخت خلافی خودرو به صورت اقساط

 افزایش ترافیک و فرهنگ نامناسب رانندگی از مهمترین دلایل افزایش تخلفات رانندگی، افزایش جریمه ها و طبیعتا خلافی خودرو است. حتما می‌دانید که اگر پرداخت جریمه های رانندگی به موقع انجام نشود دو برابر خواهد شد. از طرفی با استفاده از امکان پرداخت خلافی خودرو به صورت اقساط، پرداخت نقدی جریمه خودرو چندان منطقی نیست.

با استفاده از پرداخت اقساطی جریمه رانندگی، صفر کردن خلافی خودرو به راحتی انجام می‌شود. در این مقاله درباره روش پرداخت خلافی خودرو به صورت اقساط صحبت خواهیم کرد و چگونگی پرداخت جریمه خودرو به صورت اقساط را برای شما توضیح خواهیم داد. اما پیش از خواندن این بخش اگر درباره روش‌های استعلام سوالی دارید، می‌توانید به مقاله انواع روش‌ های استعلام خلافی خودرو مراجعه کنید.

پرداخت خلافی خودرو به صورت اینترنتی به روش قسطی

تقسیط خلافی خودرو از طریق اینترنت کار را برای خیلی‌ها راحت کرده است. در ادامه مراحل  پرداخت خلافی خودرو به صورت اقساط از طریق اینترنت را بررسی خواهیم کرد.

مراحل اقساطی کردن خلافی خودرو

مرحله اول: مراجعه به سایت پلیس راهور اولین کاری است که باید انجام شود. ممکن است برای ورود به قسمت پرداخت جرائم رانندگی نیاز به چند بار تلاش باشد، که علت این امر حجم بالای مراجعه به این سایت است.

مرحله دوم: در صفحه بعد، شماره ۸ رقمی بارکد پستی مندرج در پشت کارت ماشین را وارد کنید و پس از واردکردن متن تصویر امنیتی در کادر، روی گزینه «جستجو» را کلیک کنید.

مرحله سوم: در این مرحله بعد مواردی نظیر جزییات تخلفات، مبلغ تخلفات و تعداد تخلفات نشان داده ‌شده است.

مرحله چهارم: برای پرداخت اقساطی خلافی خودرو ، کافیست هرکدام از مبالغ جریمه‌‌ای که توانایی پرداخت آن را دارید را انتخاب کرده و سپس گزینه «پرداخت» که در پایین صفحه است را انتخاب کنید. با انتخاب جریمه‌ای که می‌خواهید پرداخت کنید تیک کنار آن فعال می‌شود.

مرحله آخر: در این مرحله می‌توانید قبوض خود را چک کنید. اگر مشکلی نبود گزینه بررسی قبوض را انتخاب کنید؛ سپس به صفحه بعد برای تایید نهایی و پرداخت وارد می‌شوید. پرداخت مبلغ جریمه مانند تمام پرداخت‌های الکترونیکی با وارد کردن شماره کارت، رمز اینترنتی، کد CCV2، تاریخ انقضای کارت و کد امنیتی امکان‌پذیر است.

پس از ۷۲ ساعت، پرداخت جرائم رانندگی بر روی سایت راهور به‌ روزرسانی خواهد شد.

پرداخت خلافی خودرو قبل از فروش خودرو

اگر قصد تغییر مالکیت سند خودرو و یا ترخیص خودروی‌تان از پارکینگ راهنمایی و رانندگی را دارید، بهتر است با استفاده از دستگاه‌های خودپرداز و یا شعبه‌های بانک ملی پرداخت را انجام دهید.

مزیت این روش این است که همان روز رسید کاغذی دریافت می‌کنید و امکان تحویل به مرجع مربوطه را دارید. اما در صورتی که از پرداخت الکترونیکی استفاده کنید برای به روز شدن اطلاعات باید ۷۲ ساعت منتظر بمانید.