همه چیز درباره پرداخت خلافی خودرو به صورت اقساط

 افزايش ترافيک و فرهنگ نامناسب رانندگي از مهمترين دلايل افزايش تخلفات رانندگي، افزايش جريمه ها و طبيعتا خلافي خودرو است. حتما مي‌دانيد که اگر پرداخت جريمه هاي رانندگي به موقع انجام نشود دو برابر خواهد شد. از طرفي با استفاده از امکان پرداخت خلافي خودرو به صورت اقساط، پرداخت نقدي جريمه خودرو چندان منطقي نيست.

با استفاده از پرداخت اقساطي جريمه رانندگي، صفر کردن خلافي خودرو به راحتي انجام مي‌شود. در اين مقاله درباره روش پرداخت خلافي خودرو به صورت اقساط صحبت خواهيم کرد و چگونگي پرداخت جريمه خودرو به صورت اقساط را براي شما توضيح خواهيم داد. اما پيش از خواندن اين بخش اگر درباره روش‌هاي استعلام سوالي داريد، مي‌توانيد به مقاله انواع روش‌ هاي استعلام خلافي خودرو مراجعه کنيد.

پرداخت خلافي خودرو به صورت اينترنتي به روش قسطي

تقسيط خلافي خودرو از طريق اينترنت کار را براي خيلي‌ها راحت کرده است. در ادامه مراحل  پرداخت خلافي خودرو به صورت اقساط از طريق اينترنت را بررسي خواهيم کرد.

مراحل اقساطي کردن خلافي خودرو

مرحله اول: مراجعه به سايت پليس راهور اولين کاري است که بايد انجام شود. ممکن است براي ورود به قسمت پرداخت جرائم رانندگي نياز به چند بار تلاش باشد، که علت اين امر حجم بالاي مراجعه به اين سايت است.

مرحله دوم: در صفحه بعد، شماره ? رقمي بارکد پستي مندرج در پشت کارت ماشين را وارد کنيد و پس از واردکردن متن تصوير امنيتي در کادر، روي گزينه «جستجو» را کليک کنيد.

مرحله سوم: در اين مرحله بعد مواردي نظير جزييات تخلفات، مبلغ تخلفات و تعداد تخلفات نشان داده ‌شده است.

مرحله چهارم: براي پرداخت اقساطي خلافي خودرو ، کافيست هرکدام از مبالغ جريمه‌‌اي که توانايي پرداخت آن را داريد را انتخاب کرده و سپس گزينه «پرداخت» که در پايين صفحه است را انتخاب کنيد. با انتخاب جريمه‌اي که مي‌خواهيد پرداخت کنيد تيک کنار آن فعال مي‌شود.

مرحله آخر: در اين مرحله مي‌توانيد قبوض خود را چک کنيد. اگر مشکلي نبود گزينه بررسي قبوض را انتخاب کنيد؛ سپس به صفحه بعد براي تاييد نهايي و پرداخت وارد مي‌شويد. پرداخت مبلغ جريمه مانند تمام پرداخت‌هاي الکترونيکي با وارد کردن شماره کارت، رمز اينترنتي، کد CCV2، تاريخ انقضاي کارت و کد امنيتي امکان‌پذير است.

پس از ?? ساعت، پرداخت جرائم رانندگي بر روي سايت راهور به‌ روزرساني خواهد شد.

پرداخت خلافي خودرو قبل از فروش خودرو

اگر قصد تغيير مالکيت سند خودرو و يا ترخيص خودروي‌تان از پارکينگ راهنمايي و رانندگي را داريد، بهتر است با استفاده از دستگاه‌هاي خودپرداز و يا شعبه‌هاي بانک ملي پرداخت را انجام دهيد.

مزيت اين روش اين است که همان روز رسيد کاغذي دريافت مي‌کنيد و امکان تحويل به مرجع مربوطه را داريد. اما در صورتي که از پرداخت الکترونيکي استفاده کنيد براي به روز شدن اطلاعات بايد ?? ساعت منتظر بمانيد.